Meble

Jak wyglądają meble skandynawskie?

Styl skandynawski stał się dzisiaj bardzo popularny. Wykorzystanie bieli i jasnych, chłodnych kolorów, światła, naturalnych dodatków oraz proste formy przypadł do gustu wielu osobom. A jak wyglądają skandynawskie meble?

Cechy ogólne

Generalnie można powiedzieć, że meble skandynawskie dutchhouse.pl wykonane są najczęściej z jasnego drewna – olchy, klonu czy buku, czasem są dodatkowo bielone. Co więcej charakteryzują się one solidnością, prostotą formy i brakiem zdobień. Tapicerka, jeśli występuje, to jest w kolorze beżu albo szarości.

Szafy i szafki oraz półki

Przede wszystkim mają one być funkcjonalne. Zazwyczaj nie posiadają one zatem żadnych zdobień. Czasem jednakże niektóre półki odbiegają od tradycyjnych mebli skandynawskich. Nadal są proste, jednak mogą mieć odważne kolory, jak czerń czy czerwień lub głęboka zieleń.

Łóżko i sofa

Sofa to dość ważny mebel skandynawski. Musi on być ciekawy i rzucający się w oczy. Łóżko natomiast ma prostą, drewnianą, surową ramę, jednak musi mieć wygodny materac.

Krzesła i stoły

O ile stół jadalny i krzesła zazwyczaj spełniają klasyczne standardy mebli skandynawskich tj. są proste i bez zdobień, o tyle nie można tego powiedzieć o bardzo charakterystycznych dla tego stylu krzesłach na trzech nogach albo krzesłach na biegunach!

Tagged